روشهای جلو گیری از خشک شدن کارتریچ پرینتر جوهر افشان

جلو گیری از خشک شدن کارتریچ

جلو گیری از خشک شدن کارتریچ هنگامی که می خواهید از خشک شدن جوهر خود جلوگیری کنید، مهم است که بدانید چرا این اتفاق در وهله اول رخ می دهد. شایع ترین دلیل، تا حد زیادی، استفاده نادر از چاپگر است. چاپگرها باید به قدری مکرر استفاده شوند که جوهر به سادگی زمان خشک شدن نداشته باشد. اگر کارتریج ها منقضی شده باشند یا اگر چاپگر شما یا در مجاورت منبع گرما یا زیر نور مستقیم خورشید نگهداری شوند، ممکن است خشک شوند.
اگر کارتریج های خود را دوباره پر کنید، ممکن است مشکلاتی نیز داشته باشید. هنگامی که به درستی انجام نشود، هوا می تواند راه خود را به داخل کارتریج باز کند. این می تواند سرهای چاپ را مسدود کند و باعث خشک شدن جوهر شود.

از پرینترخود بیشتر استفاده کنید

کارتریج های جوهر زمانی که به اندازه کافی استفاده نمی شوند خشک می شوند. اگر هر چند وقت یکبار چیزهایی را چاپ می کنید، احتمال زیادی وجود دارد که جوهر شما قبل از استفاده از کل کارتریج خشک شود. صرفاً استفاده بیشتر از چاپگر می تواند به شما کمک کند از این مشکل آزاردهنده (و بالقوه پرهزینه) جلوگیری کنید. هر هفته حداقل چند صفحه چاپ کنید. مطمئن شوید که سند شما از تمام رنگ‌های موجود در کارتریج‌های شما استفاده می‌کند تا مطمئن شوید که هیچ یک از آنها خشک نمی‌شوند. چاپگر شما باید گزینه چاپ یک صفحه آزمایشی را داشته باشد. این کاملاً کار می کند، زیرا همه رنگ ها را آزمایش می کند.
چاپگرهای جوهرافشان برای استفاده بسیار نادر در نظر گرفته نشده اند. آنها برای استفاده منظم طراحی شده اند و عدم انجام این کار می تواند باعث خشک شدن جوهر شود. تلاش برای استفاده بیشتر از دستگاه خود یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای جلوگیری از این مشکل بسیار رایج انجام دهید.

کارتریج ها را مرطوب کنید

اگر نمی‌خواهید جوهر را برای چاپ‌های آزمایشی هدر دهید، می‌توانید با مرطوب کردن گهگاه کارتریج‌ها از خشک شدن جوهر خود نیز جلوگیری کنید. یک جفت دستکش یکبار مصرف بپوشید و سپس کارتریج های خود را از چاپگر خارج کنید. سپس با استفاده از یک دستمال کاغذ ی یا پارچه مرطوب، قسمت بالای هر کدام را به آرامی پاک کنید. این کار جوهر باقی مانده را از سطح پاک می کند و به جلوگیری از گرفتگی کارتریج کمک می کند. قبل از نصب مجدد در دستگاه خود خشک کنید تا رطوبت اضافی از بین برود.جلو گیری از خشک شدن کارتریچ

جلو گیری از خشک شدن کارتریچ دما را تنظیم کنید

هنگامی که کارتریج های جوهر در معرض دمای بیش از حد بالا یا پایین قرار می گیرند، زودتر خشک می شوند. سعی کنید دما را در حدود 68 درجه نگه دارید تا عمر جوهر خود را افزایش دهید. همچنین ممکن است در مکان هایی که بیش از حد خشک هستند سریعتر خشک شود. اگر هوا در دفتر کار شما (یا هر جایی که چاپگر شما قرار دارد) خشک است، یک مرطوب کننده را برای اضافه کردن رطوبت مورد نیاز به هوا در نظر بگیرید. علاوه بر کمک به جلوگیری از خشک شدن جوهر، یک مرطوب کننده می تواند شما را بسیار راحت تر کند.

چاپگر خود را در صورت عدم استفاده خاموش کنید

اگر می دانید که برای مدتی از چاپگر خود استفاده نخواهید کرد، آن را با استفاده از دکمه پاور خود خاموش کنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، اکثر دستگاه ها به طور خودکار هدهای چاپ را در موقعیتی قرار می دهند که در برابر خشک شدن محافظت بیشتری داشته باشند. البته مطمئن شوید که از دکمه پاور دستگاه استفاده می کنید! اگر به سادگی آن را از برق بکشید یا یک پریز برق را خاموش کنید، هنگام قطع برق سرها در هر جایی که هستند باقی می مانند. در بیشتر موارد، این یک راه مطمئن برای اطمینان از خشک شدن سریع آنها است.

جلو گیری از خشک شدن کارتریچ

کارتریج های خود را در طول دوره های طولانی مدت عدم استفاده به درستی ذخیره کنید

در شرایطی که چاپگر شما برای چندین هفته یا حتی ماهها در یک زمان استفاده نمی شود، گاهی اوقات توصیه می شود کارتریج های خود را خارج از دستگاه ذخیره کنید. اگر به ندرت از چاپگر خود استفاده می کنید، درپوش های محافظ را هنگام نصب کارتریج نگه دارید. به این ترتیب می توانید در مواقعی که از دستگاه استفاده نمی کنید آنها را تعویض کنید.
اگر کلاه محافظ ندارید، هر کارتریج را در یک کیسه پلاستیکی زیپ دار یا ظرف نگهداری پلاستیکی قرار دهید. تا حد امکان هوا را از کیسه یا ظرف خارج کنید، زیرا قرار گرفتن در معرض هوا چیزی است که باعث خشک شدن کارتریج ها می شود. ممکن است بخواهید یک پارچه مرطوب کوچک یا دستمال کاغذی را در کیسه یا ظرف قرار دهید. این به حفظ محیط مرطوب و جلوگیری از خشک شدن کارتریج شما کمک می کند. اگر این کار را انجام می دهید، فقط مطمئن شوید که پارچه/حوله با نازل های کارتریج تماس نداشته باشد. اگر این کار را کرد، می تواند مانند یک فیتیله عمل کند و جوهر را بیرون بکشد.

ادامه مطلب

کارتریج ها را در جای خشک و خنک نگه دارید و مطمئن شوید که در وضعیت عمودی قرار دارند. آنها همچنین باید در محلی نگهداری شوند که در معرض نوسانات شدید دما نباشد، زیرا ممکن است به جوهر یا کارتریج آسیب برساند. از قرار دادن کارتریج های خود در زیر نور مستقیم خورشید در صورت عدم استفاده خودداری کنید، زیرا می تواند کیفیت جوهر را کاهش دهد.
هنگامی که در مورد بهترین راه برای نگهداری کارتریج های جوهر افشان خود در زمانی که استفاده نمی کنید شک دارید، دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید. برخی از سازندگان توصیه می کنند کارتریج های خود را به جای خارج کردن آنها در داخل دستگاه بگذارید. شرکتی که چاپگر شما را تولید کرده است، بهترین مکان برای تعیین دقیق نحوه نگهداری چاپگر و جوهر است تا از خشک شدن کارتریج ها و سایر حوادث ناگوار جلوگیری شود.
جهت تبلیغات رایگان به این سایت مراجعه بفرمایید

اگر جوهر چاپگر شما خشک شود چه باید کرد؟

با وجود بهترین تلاش شما، همیشه نمی توان از خشک شدن کارتریج جوهر افشان جلوگیری کرد. شاید شما به تعطیلات طولانی رفته اید و هفته هاست که از چاپگر خود استفاده نکرده اید. یا شاید به دلیل بیماری یا جراحت از چاپگر خود غافل شده اید. شاید کارتریجی را که در جای خود ذخیره کرده اید فراموش کرده باشید. شرایط و موقعیت های زیادی وجود دارد که می تواند منجر به خشک شدن جوهر چاپگر شود. با سبک زندگی پرمشغله‌ای که بیشتر ما پیش می‌رویم، به راحتی می‌توان اقداماتی را برای جلوگیری از خشک شدن کارتریج‌های جوهر افشان خود فراموش کرد.
خبر خوب این است که ممکن است بتوانید آن را برطرف کنید. در واقع بسیار نادر است که یکی از این کارتریج ها کاملاً خشک شود. در عوض، جوهر نازل های چاپ خشک می شود و انسداد ایجاد می کند. با رفع این انسداد، ممکن است بتوانید جوهر را دوباره به جریان بیاندازید. قبل از اینکه جوهر چاپگر جدیدی را برای دستگاه خود سفارش دهید، این تکنیک ها را امتحان کنید تا ببینید آیا می توانید جوهر خشک شده خود را دوباره کار کند یا خیر.جلو گیری از خشک شدن کارتریچ

روال تمیز کردن هد چاپگر خود را امتحان کنید

تقریباً هر چاپگر جوهر افشان ابزار داخلی خود را برای تمیز کردن هدهای چاپ دارد. ممکن است بتوانید با باز کردن گفتگوی چاپگر خود به آن دسترسی داشته باشید. اگر دستگاه شما دارای صفحه نمایش لمسی است، حتی ممکن است بتوانید مستقیماً از چاپگر به آن دسترسی داشته باشید. برخی از مدل ها دارای دکمه اختصاصی برای تمیز کردن هد چاپ هستند. اگر در تعیین مکان ابزار مشکل دارید، روی نماد چاپگر در سمت راست پایین صفحه کلیک راست کنید. این باید برای یک منو ظاهر شود. به دنبال چیزی مانند «Utility»، «Settings»، «Properties» یا «Toolbox» باشید. آن گزینه را انتخاب کنید و به دنبال تب عیب یابی یا نگهداری بگردید.
از آنجا، باید گزینه ای را پیدا کنید که چیزی مربوط به تمیز کردن هد یا تمیز کردن هدهای چاپی را بیان می کند. اگر گیر کردید، شماره مدل چاپگر خود را به همراه عبارت «تمیز کردن هد چاپ» جستجو کنید. حتی اگر چندان اهل فن نیستید، باید بتوانید دستورالعمل‌های ساده‌ای را پیدا کنید که شما را در فرآیند یافتن و اجرای ابزار تمیز کردن هد چاپگرتان راهنمایی می‌کند.

بیشتر بدانیم جلو گیری از خشک شدن کارتریچ

ابزار را اجرا کنید، آن را اجرا کنید و یک صفحه آزمایشی چاپ کنید. ممکن است لازم باشد این فرآیند را چند بار تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. اگر ابزار را چند بار اجرا کرده اید و هیچ پیشرفتی نمی بینید، ممکن است مشکل شما را حل نکند. اگر بعد از چند بار تلاش نمی توانید پیشرفت مشخصی را مشاهده کنید، به گزینه بعدی بروید.

جلو گیری از خشک شدن کارتریچ با آب داغ تمیز کنید

بسیاری از جوهرها محلول در آب هستند. اگر روال تمیز کردن هد چاپ دستگاه شما به جریان جوهر نمی رسد، می توانید نازل ها را به صورت دستی با استفاده از آب داغ تمیز کنید. یک کاسه یا فنجان کم عمق را با آب داغ پر کنید و کارتریج خود را به مدت پنج تا ده دقیقه در آن قرار دهید. شما به آب زیادی نیاز ندارید – فقط به اندازه ای که نازل ها را زیر آب ببرید.
در مرحله بعد کارتریج را روی دستمال کاغذی مرطوب قرار دهید که نازل ها رو به پایین باشند. کمتر از دو ساعت بگذارید. شبانه ترجیح داده می شود. پس از خشک شدن کامل کارتریج، آن را دوباره در چاپگر خود قرار دهید و دوباره فرآیند خود تمیز کردن را اجرا کنید.

از الکل مالشی استفاده کنید

اگر آب داغ باعث جاری شدن چیزها نمی شود، سعی کنید نازل ها را با الکل تمیز کنید. کارتریج را از چاپگر خود خارج کنید و با استفاده از یک پارچه نرم یا یک سواب پنبه ای که در الکل مالشی آغشته شده است، نازل ها را به آرامی بشویید. ممکن است لازم باشد این کار را چند بار انجام دهید. هنگامی که کارتریج خشک شد، آن را دوباره در چاپگر خود قرار دهید و فرآیند خود تمیز شوندگی را امتحان کنید.
اگر این مراحل جواب نداد، تعویض کارتریج ممکن است تنها گزینه شما باشد.
قبلی
کیبورد چگونه کار می کند
بعد
جدیدترین تکنولوژی cpu

نظرتان را بنویسید